Tatjana Jaanson: 

     

 

Tatjana Jaansoni juhendamisel on Eesti meeste paarisaerupaadid kolmel viimasel aastal toonud maailmameistrivõistlustelt pronksmedali. Tema treenida on mullune MMi pronksipaat Jüri Jaanson ja Tõnu Endrekson, kellega valmistutakse astuma medaliheitlusse augustikuus Pekingi olümpial. Tatjana Jaansoni õpilane on ka olümpiale sõitvasse neljapaati kandideeriv Andrei Jämsä.

Sõudjana jäi Tatjana Jaansoni tippsaavutuseks Hea Tahte mängude võit 1990. aastal kergekaalu kahepaadis ja MMi kuues koht üksikaeru neljapaadis. NSV Liidu meistrivõistlustel võitis Tatjana Jaanson hulga igat karva medaleid.

 

Mihkel Leppik:

    

 

 

                                   

Aastatel 1952-55 tuli Mihkel Leppik kuuel korral Eesti meistriks akadeemilises sõudmises ja ühel korral rahvapaadil. Ta on Spartaki üleliiduline meister (paarisaeru kahepaat, 1956) ja hõbemedali omanik (roolijaga neljapaat, 1952).

Paarisaerulisel kahepaadil oli Leppiku paarimeheks tuntud ehitusinsener Veljo Kalep: esimene lühike ja jässakas, teine pikk ja peenike. Leningradis toimunud Spartaki meistrivõistlusi meenutades on Leppik kirjutanud, et tollel võistlusel läks tihedaks rebimiseks ühe Moskva paatkonnaga. Venelased ei mõelnudki alla anda, temal ja Kalepil polnud aga enam jaksu “äkilist panna”. Paarsada meetrit enne finišit tuli sõita silla alt läbi. Kavalpea Leppik lasi silla juures kuuldavale nii metsiku röögatuse, et “hirmunud moskvalased arusaamatuses pead pööritasid, aerud peaaegu käest pillasid” ja kaotasid sõidurütmi. Eestlased finišeerisid uhkes üksinduses. Leppik selgitas: “Tahtsin selle tarzanliku röögatusega oma paarimeest ergutada ja talle meelde tuletada, et anname valu, viimased meetrid!”

Sergei Gluško:     

     

Sergei Gluško on Narva spordikooli "Energia" sõudetreener ja Teda on mitmekordselt valitud Ida-Virumaa parimaks treeneriks.