ETV ja ETV 2 annab võimalust jälgida Olümpiamänge


ETV kajastab Pekingi suveolümpiamänge kahel telekanalil. ETV põhikanalil on alates varahommikust kuni kella 18-ni eetris olulisemad ülekanded aladelt, kus võistlevad Eesti sportlased. Lisaks on Aktuaalse kaamera põhiuudiste järel iga päev kell 21.25 kavas erisaade Olümpiapäev Pekingis.

Esimest korda asub ka ETV stuudio olümpiamängude linnas. Pekingi stuudiost pakutakse intervjuusid seal võistlevate sportlaste ja olümpiadelegatsiooni liikmetega ning eestlastest olümpiaturistidega. ETV saatepäevi veavad Pekingi olümpiastuudiost Priit Kuusk, Andres Kuusk ja Astrid Kannel. Ülekandeid kommenteerivad Lembitu Kuuse, Helar Osila, Anu Säärits, Kristjan Kalkun, Rein Sokk ja Marko Kaljuveer.

8. augustil esmakordselt eetrisse tuleval ETV2 kanalil on kavas peamiselt need ülekanded, mis ei mahu ETV1 programmi ja mille pikkust on reeglina raske prognoosida. Nii saab teiselt kanalilt ülevaate meeste rannavõrkpallist, sulgpallist ja tennisest, kus kõigil aladel osalevad ka Eesti sportlased. ETV2 programmis on suur osa ka korvpalliülekannetel. Võistluspäeva lõppedes näeb ETV2 vahendusel ka kokkuvõtteid päeva huvitavamatest võistlustest, rahuldades nende televaatajate vajadused, kes päeval olümpiaülekannetele kaasa elada ei saa. Kokku edastatakse ETV kahel kanalil olümpiaülekandeid kokku ligi 400 tunni ulatuses.

ETV2 levib digitaalselt ja seal näidatav pilt on laiekraanformaadis 16:9. ETV2 programm on tasuta maapealses digilevis koos teiste Eesti kanalitega. Kanali vaatamiseks tuleb tavalise detsimeeterlaineala (DML) antenni ja teleri vahele ühendada spetsiaalne digiboks või vaadata kanalit olemasoleva kaabelsideoperaatori (Starman, STV) paketi kaudu. Mõned uuemad televiisorid, millel on sisseehitatud digitüüner, suudavad ka ise digikanaleid antenni abil vastu võtta.

Vikerraadios algab olümpiapäev kell 5.30 koos hommikuprogrammiga. Kuni kella kümneni on lülitused hommikupoolsetest võistlustest ja Olümpiapäevikud pärast iga täistundi. Kella 12.15-st lülitub Vikerraadio Olümpiaraadio lainele, mis kestab kuni võistluspäeva lõpuni kell 18.00 või 19.00. Olümpiamängudelt jõuab eetrisse kuni 160 tundi raadiosaateid, mida vahendavad Pekingist Tiit Karuks, Erik Lillo, Tarmo Tiisler, Vallo Kelmsaar ja Hanno Tomberg. Tallinnas on saatepäeva juhtideks Riina Eentalu, Hillar Nahkmann ja Lauri Hussar. Olümpiamängude ajal pakub Vikerraadio kuulajatele ka Pekingit külastanud eestlaste muljeid sellest linnast, vahendab Hiina kombeid ja räägib ajaloo tähtsündmustest. Samuti saab kuulaja iga päev teada midagi, mis iseloomustab igapäevaelu Pekingis.


üles                                                                                              avalehele