Kõik sai alguse palju aastaid tagasi Pärnus põhikoolis õppimise ajal. Nagu kõikides Eesti linnades on  ka Pärnus välja kujunenud traditsiooniks läbi viia koolidevahelisi võistlusi, millest minul kahjuks ei õnnestunud osa võtta. Kuid kuna kodus ka nii eriti ei tahtnud olla, käisin neid võistluseid vaatamas ning oma kooli õpilastele kaasa elamas. Nendel võistlustel saavutas alati medalikohti üks noormees, kes õppis minu paralleelklassis. Vaatamata oma noorusele oli sellel poisil väga sportlik kehaehitus. Kõikides koolides räägiti alati tema uutest võitudest ning ei tekkinud kahtlust, et ka järgmistel võistlustel ta medalikohti saavutab.

 

Kehalise kasvatuse tundides tõi meie õppejõud alati seda noormeest meile eeskujuks. Mäletan kuidas ühe vahetunni ajal poistega kooli koridori olime kokku kogunenud (Andrei koos meiega) ning kehalise kasvatuse õpetaja meile lähenedes aeglustas oma sammu, tuli meie juurde ning kõvahäälselt ütles: „Kas Te teate, et Andrei saavutas sõudmise Eesti Meistrivõistlustel esimese koha?“. Seejärel tuli ta Andrei juurde ning kätt surudes lisas: „ Teil kõigil tasuks temast mõõtu võtta.“

Sel hetkel ma mõistsin, et Andrei koolidevaheliste võistluste medalikohad ei olnud juhuslikud, vaid tema hea füüsiline ettevalmistus tulenes sõudmistreeningutest.

 

Tulevikus viis saatus ka mind sõudmise juurde, samasse klubisse, kus treenis (treenib) ennast ka Andrei. Ka meie treener on ühine ning minulgi on Andreiga samasugused eesmärgid. Meist said oma ala fanaatikud ning ka head sõbrad. Aasta pärast saavutasime Andreiga Eesti Meistrivõistlustel paarisaerulise kahepaadis kuldmedali. Nüüd tagant järgi saladuskatte all saan öelda, et võidunaudinguid ma tol hetkel ei tundnud, sest meie paadis tegi sõudmistöö ära Andrei, mina olin ainult segajaks. Tänu ühistreeningutele õppisime me Andreiga teineteist paremini tundma, mis aga on meie sõprust ainut tugevdanud.

 

Peale keskkooli lõpetamist otsustasin edasiõppimise kasuks ning pidin spordist eemalduma. Kuid sellele vaatamata jälgisin ma huvi ja uhkusega oma sõbra tegemisi, kellest juba selleks ajaks oli saanud proffesionaalne sportlane.

 

Seega on ajapikku kujunenud nii, et minust on saanud Andrei saavutuste edastaja ning informatsiooniallikas. Meie ühised sõbrad võtavad alati ühendust just minuga, et teada saada kuidas Andrei järjekordne võistlus möödus ning kust saaks lähemat informatsiooni lugeda või tema sõitu (videos) vaadata.  Mõne aja pärast tärkas mul mõte luua koduleht, mille kaudu saaks juurde kõikidele Andrei saavutustele ning mis pakuks huvi kõikidele Andrei sõpradele, lähedastele ja fännidele.

 

Kodulehe looja